Zajęcia z teatrzykiem Kamishibai

W Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Zalewie jedną z form promocji czytelnictwa wśród najmłodszych jest teatrzyk obrazkowy Kamishibai. Jest to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania. Technika ta wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię. Każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści.

Intrygująca forma (dekoracje, rekwizyty ukryte w walizce, magiczna skrzynka, zaklęcia i dreszczyk związany z oczekiwaniem na to, co się zdarzy…) oraz oszczędne ilustracje, pozostawiają wielką przestrzeń dla wyobraźni i własnej interpretacji. Jest to świetna forma zabawy w bibliotece, zabierająca uczestników w podróż do magicznej krainy teatru i literatury równocześnie. W zajęciach z teatrzykiem Kamishibai uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup wiekowych z zalewskiego przedszkola. Jak zaczarowane wysłuchały takich baśni jak „Czerwony kapturek”, „Słowik”, Królowa pszczół” oraz „Trzy świnki”, a na zakończenie zajęć wykonały prace plastyczne nawiązujące do wysłuchanych bajek.

Grupa „Motylki”

Grupa „Jeżyki”