Dzień Kota w filii w Borecznie

26 lutego 2020 | 12:09

17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. W Polsce świętujemy go od 2006 roku. Ma on podkreślić znaczenie tych powszechnie lubianych, domowych zwierzaków w naszym życiu, a także uwrażliwić człowieka na często trudny los kotów. Włączając się w obchody tego święta biblioteka w Borecznie zaprosiła dzieci przedszkolne oraz uczniów klasy I i II do wspólnej zabawy.
Dzieci wysłuchały wierszy z książki „W królestwie kotów” Ludwika Kerna, z których poznały między innymi Hrabinę de Dach, Gzymsia czy Mleczysława – koty o różnych charakterach i upodobaniach. Podczas spotkania wszyscy chętnie opowiadali o swoich własnych, mruczących pupilach, a także bardzo aktywnie brali udział w grze „kocie memory” i w wyścigu łapania myszy. Na koniec każde dziecko wykonało pracę plastyczną.