Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

24 lutego 2020 | 11:59

20 lutego kolejny raz zebrały się panie z Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego już prawie rok przy naszej bibliotece. Spotkanie wypadło w tłusty czwartek , więc zgodnie z tradycją o przeczytanej książce rozmawialiśmy przy pysznych pączkach i słodkich faworkach.

Dyskusja dotyczyła książki Julii Lachowicz „Umarłem cztery razy”. Jest to biografia Piotra Pogona – biznesmena, pierwszego człowieka na świecie, który ukończył morderczy triathlon Ironman bez płuca, zdobywcę najwyższych szczytów. To opowieść nie tylko o śmierci klinicznej, wyciętym płucu, powolnej utracie słuchu, bezdomności i bankructwie, ale też o zaciętej walce o siebie, na przekór chorobie nowotworowej i prawdziwej bitwie z życiem. Czytając ją trudno czasami uwierzyć, że ta historia jest prawdziwa.