Warsztaty dla dzieci „Pan Poeta Show”

29 listopada 2019 | 15:22

Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Zalewie oraz jej filię w Borecznie odwiedził wyjątkowy, tajemniczy i nietypowy gość – największy, bo prawie dwumetrowy bajkopisarz piszący pod pseudonimem Pan Poeta, autor sześciu kolorowych, rymowanych książeczek dla dzieci. Każda z nich to humorystyczna historia, ręcznie malowane ilustracje i morał, który wynika z treści.

W jego autorskich warsztatach „Pan Poeta Show” wzięły udział najmłodsze dzieci ze szkół z Boreczna i Zalewa. Dzieci poznały kurę, co tyła na diecie, pawia, co ogon miał z przyjaźni oraz kaczkę, co przebrała miarkę. Bajkopisarz w bardzo przystępny sposób wprowadził dzieci w świat wykreowanych przez siebie postaci, sprytnie wplatając do zabawy treści edukacyjne. Było kolorowo, radośnie, beztrosko, ale i pouczająco. Dzieci karmiły kurę zdrową żywnością, przebierały się w kolorowe fatałaszki jak tytułowa kaczka oraz tworzyły nowy, przyjacielski ogon dla pawia. Dowiedziały się, że nieważne jest, jak wyglądamy, ale jacy jesteśmy. I że czasami najdrobniejszy nawet dar od prawdziwego przyjaciela bywa najcenniejszy.

Fotorelacja ze spotkania w Zalewie

Fotorelacja ze spotkania w Borecznie