O finansach w bibliotece – cykl zajęć z edukacji ekonomicznej

22 listopada 2019 | 11:03

Druga (i ostatnia już) grupa uczestników rozpoczęła cykl spotkań edukacyjnych „O finansach w bibliotece”. Pierwszy omawiany temat to „Bank przez Internet”. Uczestnicy zapoznali się z kryteriami wyboru banku i najlepszego e-konta oraz jego bezpiecznego użytkowania. Uczyli się zasad tworzenia bezpiecznego hasła, logowania się na e-konto i jego obsługi na wersji demo.

Podczas drugiego spotkania zmierzyliśmy się z tematem „Płatności bezgotówkowe. Jak wygodnie i bezpiecznie płacić, korzystając z nowoczesnych technologii?” Kursanci zapoznali się m.in. z systemami płatności mobilnych, dowiedzieli się jak robić zakupy bez gotówki, a nawet bez portfela, co zrobić w przypadku zagubienia lub kradzieży karty oraz czym jest BLIK.

Projekt „O finansach… w bibliotece – 6. edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.