Zapraszamy na spotkanie autorskie z Sylwią Kubik

 

 

W czwartek 12 grudnia gościem naszej biblioteki będzie Sylwia Kubik, autorka debiutanckiej powieści „Pod naszym niebem”. Od urodzenia mieszkanka wsi na Powiślu. Zakochana w miejscowych zabytkach i krajobrazach. Polonistka z powołania i zawodu. Uwielbia literaturę, historię, las i gotowanie. Żona Wojciecha i matka dwóch wspaniałych córek Anielki i Gabrielki.

Autorka w swojej książce „Pod naszym niebem” zaprasza nas na wieś Brzozówka na Powiślu, gdzie wydawać by się mogło, że panuje spokój i cisza. To tylko pozory. W niewielkiej wiosce jak w soczewce skupiają się problemy małe i duże. Karolinie nie daje zasnąć pomysł, który w jej rodzinnej miejscowości chce zrealizować pewien doktor. Hani sen z powiek spędza nazbyt gadatliwa teściowa i milczący od dłuższego czasu syn. W idyllicznym otoczeniu nie umie się odnaleźć doktor Maciej, który uciekł od wielkomiejskiego zgiełku. Podczas kilkudniowego pobytu na wsi Monika rozgrzebuje stare rany. A pod powierzchnią teraźniejszości wciąż pulsuje historia wydarzeń z czasów II wojny światowej, na wspomnienie której trudno zmrużyć oko.

„Pod naszym niebem” to dowcipny i wciągający debiut. Powieść zachwycająca w swej prostocie. Kalejdoskop postaci z krwi i kości, z którymi aż żal się rozstać. Opowieść o tym, że gdy niebo się wali na głowę, z pomocą przychodzi drugi człowiek. Wieś to w końcu cisza, spokój i… jej mieszkańcy.

Po spotkaniu będzie możliwość nabycia książki z autografem autorki. Serdecznie zapraszamy!