Warsztaty z historii pisma

21 kwietnia 2012 | 09:42

11 kwietnia 2012 r. odbyła się specjalna lekcja biblioteczna, na którą zaproszeni zostali uczniowie z klasy II ze Szkoły Podstawowej w Zalewie wraz z wychowawczynią Zofią Witkowską. Tematem spotkania była historia pisma. Prezentację multimedialną na ten temat przygotowała i zaprezentowała Cecylia Makiewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie. Uczniowie dowiedzieli się, jak rozwijało się pismo na przestrzeni wielu tysięcy lat, poznali także początki książki drukowanej. Lekcja połączona była z warsztatami, podczas których dzieci pisały gęsim piórem, odciskały na glinie znaki pisma klinowego, przekonały się jak trudne jest pismo chińskie oraz mogły napisać coś przy użyciu maszyny do pisania.