Spotkanie autorskie z Katarzyną Majgier

2 maja 2012 | 10:54

19 kwietnia 2012 r. w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Zalewie odbyło się spotkanie autorskie z Katarzyną Majgier, pisarką książek dla dzieci i młodzieży. Autorka debiutowała w 2006 roku powieścią „Trzynastka na karku”. Powieść była nominowana do nagrody literackiej Polskiej Sekcji IBBY w kategorii Książka Roku 2006.Jest także autorką książek: „Marzycielki”, „Po co mi chłopak?”, „Miłość ci wszystko wyPaczy”, „Przebój na pięć”, „Gdybym była czekoladą”, „Misiek, co ty opowiadasz!?” i „Amelka”. Za tą ostatnią w 2007 roku została uhonorowana Literacką Nagrodą im. Kornela Makuszyńskiego.

Katarzyna Majgier- „ Literatka nietuzinkowa” – jak można o niej przeczytać w Internecie-„ Dlaczego? Bo pisze o współczesnych nastolatkach bez owijania w bawełnę, bez omijania trudnych tematów, ale ciepło, sympatycznie i z pazurem wytrwałego obserwatora.”

Takie właśnie ciepłe, sympatyczne i otwarte było spotkanie autorki z zalewską młodzieżą, na którym opowiadała o sobie, o swojej pracy związanej z branżą wydawniczą i o swojej twórczości skierowanej do młodych ludzi. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klasy pierwszej gimnazjum oraz klasy szóstej szkoły podstawowej z Zespołu Szkół w Zalewie. Pani Katarzyna szybko nawiązała świetny kontakt z młodzieżą, w końcu to młodzi ludzie piszący na jej blogu są pierwszymi recenzentami jej książek. Młodzież była ogromnie zainteresowana osobą pisarki i jej twórczością. Pani Katarzyna odpowiedziała na wiele pytań.

Na spotkaniu można było kupić książki autorstwa Pani Majgier i otrzymać osobistą dedykację. Chętni natomiast mogli wziąć udział w sesji zdjęciowej, którą młodzieży zrobiła sama autorka – fotografowanie to jej druga, obok pisania, pasja.

Wszystkich zainteresowanych biblioteka zaprasza do wypożyczania jej książek.