Spotkanie z pisarzem Marcinem Koziołem


Spotkanie z pisarzem to ważne wydarzenie dla biblioteki i jej czytelników, a jeśli na takim spotkaniu można się dobrze bawić, a przy okazji czegoś nowego dowiedzieć, a na koniec zdobyć książkę z dedykacją „odlotowego” pisarza – to pozostaje ono na długo w pamięci.

Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Zalewie oraz jej filię w Borecznie odwiedził wyjątkowy, sympatyczny i pełen energii pisarz – Marcin Kozioł, autor wielu książek dla dzieci i młodzieży, przez wiele lat dyrektor mediów elektronicznych National Geographic Polska, kolekcjoner starych komputerów, miłośnik zwierząt, zapalony podróżnik, który z aparatem zwiedził ponad 60 krajów, człowiek o wielu pasjach i zainteresowaniach. Książkowym odbiciem pasji podróżniczej pisarza jest seria o Wombacie Maksymilianie, która zdobyła Nagrodę Magellana dla najlepszej książki podróżniczej dla dzieci roku.

W edukacyjnych spotkaniach wypełnionych krótkimi filmami, animacjami i zdjęciami wzięli udział uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych z Zalewa, Bart i Boreczna. Pisarz zdradził uczestnikom, co trzeba zrobić, żeby pisać „odlotowe” książki, czyli takie, które wszyscy chcą czytać. Udowodnił też, że pisanie może być wielką przygodą, tak samo jak czytanie jego książek.