Mała książka – wielki człowiek

16 października 2020 | 14:32
Informujemy, że przystąpiliśmy do kolejnej edycji kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, zachęcającej dzieci i rodziców do odwiedzania bibliotek oraz do codziennego czytania swoim dzieciom. Zapraszamy wszystkie dzieci urodzone w latach 2014-2017 do naszej biblioteki po odbiór Wyprawek Czytelniczych. W tym roku oprócz Wyprawek Czytelniczych są nowe gadżety dla Małych Czytelników!

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.