Jesteś osobą 50+? Trwa nabór na bezpłatne szkolenia „O finansach… w bibliotece”

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie ogłasza nabór uczestników na cykl bezpłatnych szkoleń „O finansach … w bibliotece”.

„O finansach… w bibliotece” to projekt Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego umożliwiający dorosłym użytkownikom bibliotek z całej Polski skorzystanie z nowej oferty, jaką jest edukacja z zakresu finansów osobistych. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

W 6. edycji projektu bierze udział 100 placówek bibliotecznych z gmin wiejskich, miejsko-wiejskich i miast do 200 tys. mieszkańców z całej Polski. W gronie bibliotek, którym udało się zakwalifikować do udziału w 6. edycji projektu jest Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie. Warsztaty odbywać się będą w październiku i listopadzie 2019 r. w siedzibie biblioteki przy ul. Częstochowskiej 8 w dwóch 11-osobowych grupach. Każdy uczestnik weźmie udział w pięciodniowych szkoleniach trwających 3 godziny dziennie (ogółem 15 godzin szkoleń dla jednej grupy). Na zapisy osobiste lub telefoniczne (pod numerem 89 758 81 44) biblioteka czeka do dnia 19 października. Szkolenia w oparciu o kurs e-learningowy poprowadzą przeszkoleni i odpowiednio przygotowani pracownicy biblioteki. Warsztaty są bezpłatne, a o udziale w nich decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty „O finansach … w bibliotece” pozwolą ich uczestnikom stać się aktywnymi i świadomymi użytkownikami usług związanych z finansami, a jednocześnie poszerzyć swoje umiejętności obsługi komputera i Internetu. Tematyka szkoleń dotyczyć będzie różnorodnych zagadnień ekonomicznych, których znajomość przydatna jest w życiu codziennym.

Do wyboru będzie pięć spośród podanych poniżej tematów (o wyborze tematów zdecydują sami uczestnicy warsztatów):

I. Bank przez Internet.
II. Bezpieczne finanse w sieci.
III.   Płatności bezgotówkowe.
IV.   Zakupy przez Internet.
V.    Oszczędzanie i inwestowanie.
VI.   Kredyt i pożyczka.
VII.  Jak się dobrze ubezpieczyć.
VIII. Dziedziczenie.
IX.   Zarabianie na emeryturze.
X.    Bank centralny.

Zapraszamy!