Realizacja projektu O finansach … w bibliotece

Rozpoczęliśmy realizację cyklu bezpłatnych spotkań z edukacji ekonomicznej w ramach projektu „O finansach … w bibliotece”.  Pierwsza grupa wzięła już udział w spotkaniu organizacyjnym. Uczestnicy rozwiązywali quiz wiedzy ekonomicznej oraz wybrali pięć (spośród dziesięciu) interesujących ich tematów. Za nami również dwa spotkania edukacyjne: „Bank przez Internet. Swobodny dostęp do Twoich finansów gdziekolwiek jesteś” oraz „Zakupy przez Internet. Jak kupować, nie wychodząc z domu?”.

Podczas spotkań uczestnicy zdobyli lub poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności z zakresu bankowości elektronicznej oraz e-zakupów, wzięli udział w ćwiczeniach, a także otrzymali praktyczne wskazówki, jak zdobytą wiedzę wykorzystać w życiu codziennym.

Zapraszamy pozostałe osoby do wzięcia udziału w szkoleniu, które odbędzie się w listopadzie. Szkolenia skierowane są do osób w wieku 50+, a ich tematyka dotyczy różnorodnych zagadnień ekonomicznych, których znajomość przydatna jest w życiu codziennym. Spotkania prowadzone są w oparciu o kurs e-learningowy, dzięki czemu uczestnicy mają możliwość poszerzenia swoich umiejętności obsługi komputera i Internetu.  Cykl szkoleń obejmuje pięć trzygodzinnych spotkań, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.  Obowiązują zapisy osobiste lub pod numerem telefonu 89 758 81 44. Zapraszamy!

„O finansach… w bibliotece” to projekt Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.