Nowy system wypożyczeń i rejestracji czytelników

30 listopada 2016 | 14:54

logo-makplusW Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Zalewie oraz jej filiach w Borecznie i Jerzwałdzie od stycznia 2017 r. będzie obowiązywał nowy system elektronicznego wypożyczania zbiorów (MAK+). Prosimy czytelników o uzupełnianie przy najbliższej wizycie swoich danych o nr PESEL. Jest on niezbędny do identyfikacji użytkowników w tym systemie.

Każdy czytelnik otrzyma (bezpłatnie) spersonalizowaną kartę, dzięki której będzie miał dostęp do własnego konta bibliotecznego. W każdej chwili będzie mógł sprawdzić wypożyczone książki i termin ich zwrotu, będzie mógł też wyszukać interesującą go pozycję i zarezerwować ją. Jeśli podczas uzupełniania danych Czytelnik poda również swój adres mailowy, otrzyma powiadomienie o terminie zwrotu książek albo o tym, że zarezerwowana książka czeka na niego w bibliotece. Jednak na jej odebranie będą tylko trzy dni, po upływie których książka może zostać wypożyczona komuś innemu.

System MAK+ zintegrowany jest z serwisem „Lubimy czytać”, dzięki czemu istnieje dostęp do ocen książek sporządzonych przez największą społeczność czytelników w Polsce.