Jak powstaje książka

SAMSUNG CSCKto to jest autor, gdzie trafia tekst napisany przez niego, czym zajmuje się wydawca, a czym ilustrator? Odpowiedzi na te pytania znają już dzieci z oddziału „0” z SP w Zalewie, które wzięły udział w mini lekcji bibliotecznej.


Podczas spotkania dzieci wysłuchały bajki „Wyspa baśni”, obejrzały prezentację multimedialną wyjaśniającą jak powstają książki oraz wzięły udział w zabawie pod nazwą „Biblioteka”. Dzieci podczas zabawy miały okazję wcielić się w wybraną przez siebie bajkę, a że bajki są wypożyczane, oddawane i często zmieniają swoje miejsce na półce, to dzieci siedząc w kółku często się przesiadały, wstawały, siadały, oczywiście ciągle pamiętając, jaką są bajką. Trudne zadanie, ale dzieci sobie świetnie poradziły.

Jak dbać o książki? To temat naszego ostatniego spotkania z dziećmi z oddziału „0”. Dzieci wysłuchały wiersza, po którym same nam powiedziały, jak nie należy postępować z książkami. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał od nas książeczkę, a żeby podczas czytania nie zaginać w niej kartek, dzieci wykonały oryginalne, narożne i wykonane według własnego pomysłu zakładki.