Przystanek Kulturkowo

6 czerwca 2015 | 13:57

IMG_6302W sobotę 30 maja na terenie zalewskiej ekomariny najmłodsi mieszkańcy gminy Zalewo mieli okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach drugiej edycji „Żeglarskiego – i nie tylko – Dnia Dziecka nad Ewingami”. Wśród licznych zabaw i atrakcji o tematyce wodniacko – sportowej był też cieszący się dużym powodzeniem „Przystanek Kulturkowo” – stoisko przygotowane przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Zalewie oraz Zalewskie Stowarzyszenie „Alfa”.

Nasza oferta skierowana była do najmłodszych dzieci, ale przyciągnęła również młodzież i dorosłych. Dla wszystkich odwiedzających nasze stoisko przygotowaliśmy: inscenizację „Rzepki” J. Tuwima z udziałem dzieci i Burmistrzem Zalewa Markiem Żylińskim w roli lektora, muminkową fotościankę, malowanie twarzy, bajkowe zagadki z Baby Jagi chatki, wspólne pisanie „Bajki o Zalewie” oraz kącik malucha. Wręczyliśmy również nagrody laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego „W zaczarowanym świecie”.

Relacja i fotogaleria z całej imprezy na stronie Urzędu Miejskiego w Zalewie