Mistrz Ortografii

img006W Zespole Szkół w Zalewie odbyła się V Edycja Gminnego Dyktanda „O pióro Burmistrza Zalewa”. Organizatorami konkursu była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie i nauczyciele Zespołu Szkół w Zalewie. W zmaganiach ortograficznych brali udział uczniowie klas IV – VI ze szkół podstawowych i gimnazjum z Gminy Zalewo. Każda szkoła miała prawo zgłosić do konkursu po trzech uczniów z każdej szkoły. W sumie dyktando pisało dwudziestu uczniów.

Tekst dyktand na tegoroczną edycję konkursu ortograficznego przygotowała Wioletta Żołądkiewicz – nauczyciel języka polskiego z Zespołu Szkół w Zalewie.

Gościem honorowym i fundatorem nagrody głównej konkursu ortograficznego był Marek Żyliński Burmistrz Zalewa. Fundatorem pozostałych nagród była Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie oraz Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Zalewie.

Na jubileuszową V Edycję Gminnego Dyktanda o pióro Burmistrza Zalewa, swoją obecnością zaszczyciły organizatorów konkursu Krystyna Milczarek Sekretarz Gminy Zalewa oraz Grażyna Tuszewicka – Pełka Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkola Gminy Zalewo.

Nad przebiegiem dyktanda czuwała niezależna komisja w składzie: Elżbieta Miedzińska – przewodnicząca komisji, Wioletta Żołądkiewicz (lektor dyktanda), Iwona Kotowska, Edyta Subotowicz, Jadwiga Goździalska – (szkoła podstawowa) i Wiesław Miedziński (lektor dyktanda), Irena Kupczyńska, Elżbieta Mielcarz, Piotr Przyczyna – (gimnazjum).

Uczestnicy dyktanda (pod opieką Jolanty Kacprzyk) oczekiwali na wyniki konkursu w czytelni szkolnej, gdzie przygotowano dla nich projekcję filmu pt. „Hobbit” oraz słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców w Zalewie.

Na zakończenie spotkania Marek Żyliński Burmistrz Zalewa przygotował dla wszystkich osób biorących udział w gminnym dyktandzie wspaniałą niespodziankę – wycieczkę do Gdańskiego Centrum Nauki „Hevelianum”.

Wyniki konkursu:

• I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii – Martyna Kozielec ZS Dobrzyki