Burmistrz czytał dzieciom

DSCF1957W Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Zalewie zostały zorganizowane dwa spotkania, rozpoczynające cykl „Całe Zalewo czyta dzieciom”, w których udział wzięła grupa 5-6 latków z Przedszkola Miejskiego w Zalewie wraz z opiekunem Danutą Tankielun oraz dwa oddziały „0” ze Szkoły Podstawowej w Zalewie z wychowawczyniami Marią Wiktorko i Joanną Paul. Gościem specjalnym obydwu spotkań, rozpoczynającym w nowym roku szkolnym akcję głośnego czytania dzieciom, był Marek Żyliński, Burmistrz Zalewa.

Najpierw opowiedział przedszkolakom o możliwościach i korzyściach, jakie daje czytanie, a następnie przeczytał im wiersze Aleksandra Fredry, najwybitniejszego polskiego komediopisarza i poety, od którego narodzin mija w tym roku 220 lat.

Na spotkaniach organizowanych przez bibliotekę, dzieci mogą nie tylko posłuchać bajek, ale też mają okazję poznać różne zawody. W związku z tym po uważnym wysłuchaniu wierszy uczestnicy spotkania udali się do sąsiadującego z biblioteką Urzędu Miejskiego, aby zobaczyć, gdzie na co dzień pracuje i czym zajmuje się burmistrz oraz jego pracownicy. Zainteresowani mogli również przymierzyć się do roli gospodarza naszej gminy i zasiąść w jego fotelu.

Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało książeczkę z imienną dedykacją Burmistrza Zalewa oraz garść słodyczy. W spotkaniach wzięło udział 43 dzieci.