Międzyregionalna wizyta studyjna „Od inspiracji do zmiany”

60831_615864561798241_1663285383_nW dniach od 16 do 20 września 2013 r. na zaproszenie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, kierownik Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Zalewie Edyta Subotowicz, uczestniczyła w międzyregionalnej wizycie studyjnej „Od inspiracji do zmiany”.

W wyjeździe udział wzięło 25 bibliotekarzy, przedstawicieli wyróżniających się bibliotek województwa warmińsko-mazurskiego, uczestniczących w Programie Rozwoju Bibliotek, którzy odwiedzili 8 bibliotek z województw: małopolskiego i śląskiego.

Wyjazd zrealizowany został w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, a jego celem była intensyfikacja zainicjowanych przez PRB zmian w bibliotekach publicznych w celu lepszego zaspokojenia potrzeb jego mieszkańców.

Uczestnicy wyjazdu mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć następujące biblioteki wyróżniające się nowoczesną aranżacją i wzornictwem, wdrażające innowacyjne rozwiązania i usługi:

1. Gminna Biblioteka Publiczna w Poczesnej
  2. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie
  3. Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie
  4. Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich
  5. Miejska Biblioteka Publiczna im. Łukasza Górnickiego w Oświęcimiu
  6. Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach
  7. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
  8. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku

Organizator wizyty studyjnej: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie.