110. urodziny misia

7 grudnia 2012 | 12:59

Kubuś Puchatek, Miś Yogi i polski miś Uszatek – to najbardziej znane misiowe postacie z książek i dziecięcych filmów, na których wychowało się już kilka pokoleń. Ta sympatyczna postać ma też swój odpowiednik w zabawkach. Jest tak rozpowszechniona i lubiana przez dzieci, że w 2002 r., w setną rocznicę powstania pierwszej maskotki, ustanowiono jej międzynarodowe święto, które przypada na dzień 25 listopada. W tym roku maskotka obchodziła swoje 110 urodziny.

Nasza biblioteka już po raz kolejny postanowiła świętować wspólnie z dziećmi „urodziny” misia, przy okazji promując czytelnictwo wśród najmłodszych. 30 listopada br. po raz drugi odwiedziły nas dzieci z oddziału „0” ze Szkoły Podstawowej w Zalewie wraz z wychowawczynią Marią Wiktorko. Na początku spotkania dzieci wysłuchały bajki W. Drabika pt. „Uciekł niedźwiedź!”, a następnie wzięły udział w zajęciach plastycznych, podczas których malowały misie w rytm muzyki. Na zakończenie czekała na dzieci słodka niespodzianka – tort w kształcie misia, ufundowany przez Pana Zenona Bieńkowskiego.

Tego też dnia dzieci po dwutygodniowej rozłące zabrały z bibliotecznych półek swoje pluszaki, a naszej bibliotece podarowały wykonane przez siebie książeczki o misiach, wszystkie zatytułowane i z pięknymi ilustracjami.