NAJMŁODSZE PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

22 października 2011 | 11:32
dodał: admin

W piątek 21 października 2011 r. Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Zalewie odwiedziła grupa „maluchów” z Przedszkola Miejskiego w Zalewie. Dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie z biblioteką. Dzieci dowiedziały się czym jest biblioteka, jakie działy się w niej znajdują oraz gdzie mieści się przeznaczony specjalnie dla nich kącik z książkami.

Maluchy obejrzały najmniejsze książeczki z działu dziecięcego, przy okazji zgadując na podstawie okładki tytuł bajki. Następnie udały się w poszukiwaniu największej i najcięższej książki, jaką posiada w swoich zbiorach biblioteka. Każde dziecko mogło na własnych rękach poczuć jej ciężar, zajrzeć do środka i wspólnymi siłami potrzymać tę wyjątkowo ciężką księgę. Duże zainteresowanie wśród przedszkolaków wzbudziły również prezentowane książki-zabawki: pluszowe, grające oraz z trójwymiarowymi ilustracjami. Jednak największą atrakcją dla maluchów była książka o morskich potworach  prehistorycznych, zawierająca przestrzenne modele tych zwierząt.

Na zakończenie spotkania dzieci z zaciekawieniem wysłuchały bajki Agnieszki Frączek pt. „Nie bój się, Misiu!”. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy i zakładką do książki otrzymaną na pamiątkę, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas z rodzicem, aby móc się zapisać i korzystać z bogatego księgozbioru.