BURMISTRZ CZYTA DZIECIOM

5 października 2011 | 11:22
dodał: admin

„Historię Wam dzisiaj, dzieciaki, opowiem. Historię, co prawie nie mieści się w głowie!” – takimi słowami burmistrz Zalewa Marek Żyliński zainaugurował cykl spotkań organizowany przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Zalewie pod hasłem „Całe Zalewo czyta dzieciom”. Spotkanie odbyło się w środę 5 października 2011 r. w bibliotece.

Do wysłuchania bajki Rafała Wejnera pt. „Dymkowo” zaproszone zostały „starszaki” z Przedszkola Miejskiego w Zalewie. Dzieci z zaciekawieniem słuchały bajki czytanej przez Burmistrza oraz oglądały pokazywane przez niego kolorowe ilustracje. Przedszkolaki miały okazję porozmawiać z burmistrzem oraz pochwalić się znajomością bajek, liter, kolorów oraz swoimi talentami. Na pamiątkę spotkania każde dziecko otrzymało książeczkę z imienną dedykacją burmistrza Zalewa.

Spotkania, podczas których bajki najmłodszym mieszkańcom gminy czytają dorośli, organizowane są przez bibliotekę od ponad dwóch lat i nawiązują do ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Akcja ma na celu rozbudzenie wśród dzieci zamiłowania do czytania książek, wzbogacanie ich wiedzy, słownictwa, a także rozwijanie wyobraźni. Dzieci mają również doskonałą okazję do poznawania zawodów, gdyż do czytania zapraszamy mieszkańców naszej gminy reprezentujących różne zawody. W bibliotece oprócz burmistrza dzieciom czytali m.in. ksiądz proboszcz, kierownik posterunku policji, strażacy, myśliwi oraz ratownicy z pogotowia ratunkowego.