Spotkanie przedszkolaków z ratownikami!

23 września i 14 października 2010 r. w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Zalewie odbyły się dwa spotkania z cyklu comiesięcznych spotkań, podczas których bajki najmłodszym mieszkańcom gminy czytają dorośli. Spotkania organizowane przez bibliotekę oprócz przybliżania dzieciom świata książek są również – dzięki ciekawym zapraszanym osobom – doskonałą okazją do poznawania różnych zawodów. Tym razem zalewskie przedszkolaki spotkały się z pracownikami podstacji pogotowia ratunkowego z Zalewa.

Dzieci wysłuchały opowiadania M. Niemyckiego pt. „Pogotowie”, a następnie dowiedziały się, na czym polega praca ratownika medycznego, jak wygląda niezbędny sprzęt służący do ratowania życia oraz jak postępować w przypadku zagrożenia życia. Podsumowaniem spotkania, a zarazem ogromną atrakcją dla przedszkolaków była prezentacja karetki, jej wyposażenia oraz sygnałów alarmowych.

Na zakończenie „maluchy” podziękowały ratownikom za miło i ciekawie spędzony czas, wręczając laurkę z życzeniami z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego, obchodzonego w Polsce dnia 13 października.

Dodaj komentarz