Maluchy w bibliotece

Naszą bibliotekę odwiedziły najmłodsze dzieci uczęszczające do zalewskiego przedszkola – grupa „Motylki”. To była ich pierwsza wycieczka z przedszkola, tym bardziej nam miło, że swoje kroki skierowali właśnie do nas, na spotkanie z książką. Dzieci dowiedziały się, jak różne mogą być książki – małe, duże, ciężkie, lekkie, z okładką twardą i pluszową, w kształcie krówki – maskotki, grające, z przestrzennymi obrazkami i takie, w których obrazki trzeba oglądać przez specjalne okulary.

Ciekawostką była też najdłuższa książka, jaką posiada nasza biblioteka. Oprócz prezentacji książek – zabawek były też wierszyki, podróż „pociągiem” po bibliotece przy wesołej muzyce oraz zaproszenie do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książeczek. Drodzy Rodzice, czekamy na Was!