Wizyta uczniów z Bart

Naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie z klas I, II i III ze Szkoły Podstawowej w Bartach. Dzieci wzięły udział w warsztatach z historii pisma. Najpierw wysłuchały informacji o tym, jak rozwijało się pismo – od piktogramów, przez pismo klinowe, do pisma średniowiecznego. Następnie uczestniczyły w zajęciach praktycznych, które sprawiły im najwięcej frajdy. W ruch poszły gęsie pióra, atrament, tabliczki gliniane, pędzelki do pisma chińskiego i maszyny do pisania. Ależ to była przygoda i niesamowita podróż w czasie.

Zaprosiliśmy też naszych gości do zaczarowanego świata bajek – przedstawiliśmy za pomocą teatrzyku Kamishibai bajkę pt. „Kot w butach”. Dziękujemy za odwiedziny i wspólnie spędzony czas.