Majowe spotkanie zalewskiego DKK

24 maja uczestniczki Dyskusyjnego Klubu Książki „Pozycja obowiązkowa” spotkały się, by porozmawiać o przeczytanych książkach i tematach w nich poruszanych. Tym razem omawialiśmy dwie książki. Pierwsza z nich to „Kukułka” Antoniny Kozłowskiej – opowieść o losach dwóch młodych kobiet, których ścieżki krzyżują się nagle w dramatycznym momencie ich życia. Połączyło je dziecko – kolejne i niedoczekane… Klubowiczki przyznały, że to piękna, życiowa i wzruszająca książka, po którą warto sięgnąć.

Druga z omawianych książek to „Drugi oddech” Philippe Pozzo di Borgo – niezwykła i wzruszająca opowieść o sparaliżowanym człowieku, który mimo ogromu cierpienia potrafił znaleźć chwile radości. Na podstawie tej książki został nakręcony film „Nietykalni”, który – jak klubowiczki przyznały – inaczej przedstawia życie głównego bohatera.

Zauważyłyśmy też, że obydwie, tak różne książki poruszają jednak wspólne, trudne tematy, takie jak macierzyństwo, aborcja, bezpłodność, staranie o dzieci oraz skłaniają do refleksji nad nimi.