Integracyjne spotkanie DKK

2 października 2021 | 12:43

14 września odbyło się integracyjne spotkanie dwóch Dyskusyjnych Klubów Książki, działającego przy bibliotece głównej w Zalewie (pod nazwą „Pozycja obowiązkowa”) oraz przy filii w Jerzwałdzie. Uczestniczki zalewskiego DKK wybrały się śladami Pana Samochodzika do Jerzwałdu, malowniczo położonej miejscowości, w której żył i tworzył Zbigniew Nienacki, autor kultowej serii książek dla młodzieży oraz bulwersujących powieści dla dorosłych.Na początku spotkania odwiedziliśmy siedzibę Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego, gdzie obejrzeliśmy wystawę przyrodniczą oraz fotograficzną. Następnie w pobliskim ogrodzie dydaktycznym wymieniliśmy się wrażeniami z przeczytanych książek. Omawialiśmy słowacką powieść, uhonorowaną Europejską Nagrodą Literacką w 2009 r. Pavola Rankov „Zdarzyło się pierwszego września (albo kiedy indziej) oraz „Dzwony” Richarda Harvella – połączenie książki przygodowej, historycznej i romansu. Po krótkiej dyskusji udaliśmy się spacerkiem nad Jezioro Płaskie, gdzie na uczestników czekały: piękny widok, bliskość natury, cisza i poczęstunek przy ognisku.

Dziękujemy pracownikom ZPK w Jerzwadzie za przyjęcie i oprowadzenie po wystawie oraz za przygotowanie ogniska.