Mała książka – wielki człowiek. Wyprawki czytelnicze dla przedszkolaków

18 lutego 2021 | 14:47
„Mała książka – wielki człowiek” to ogólnopolska kampania społeczna, do której po raz kolejny przystąpiła Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie. Jej celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. Skierowana jest do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi z roczników 2014, 2015, 2016, 2017 i 2018 do odwiedzenia biblioteki. Bezpłatne wyprawki czytelnicze czekają na Was.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, natomiast rodzice – przygotowaną dla nich broszurę informacyjną, przypominającą o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Przypominamy zasady udziału w projekcie:

✅ do udziału w projekcie konieczne jest zapisanie dziecka do biblioteki i wypożyczenie co najmniej jednej książki,
✅ każde dziecko, które weźmie udział w projekcie otrzyma wyprawkę czytelniczą oraz kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek,
✅ do akcji mogą przystąpić również dzieci wcześniej zapisane do biblioteki,
✅ uczestnik projektu otrzyma naklejkę za każdorazowe odwiedzenie biblioteki zakończone wypożyczeniem co najmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego,

✅ po uzbieraniu 10 naklejek Czytelnik zostanie uhonorowany imiennym dyplomem i upominkiem.

Wyprawki czytelnicze można też odebrać w naszych filiach w Jerzwałdzie i Borecznie.
Zapraszamy!