O finansach w bibliotece

Edukacyjne zajęcia realizowane przez naszą bibliotekę w ramach projektu „O finansach w bibliotece” dobiegły końca. Cykl spotkań zakończyła druga grupa. Wspólne spotkanie, podczas którego realizowany był piąty i zarazem ostatni moduł, zakończone zostało wręczeniem Certyfikatu. Uczestniczki otrzymały też pakiet dodatkowych materiałów oraz drobny upominek.

Zawsze punktualne, zdyscyplinowane, uśmiechnięte, czerpiące wiedzę „garściami” uczestniczki imponowały nam jako prowadzącym swoją postawą. Projekt doskonale wpisał się w ich potrzebę poszerzenia wiadomości na temat finansów. Jako podsumowanie cytujemy wiersz napisany przez jedną z uczestniczek:

„Ależ dobrze, że przyszłyśmy,
tyle wiedzy zdobyłyśmy.
Jak bezpiecznie się logować,
hasło, szyfry, kupić, sprzedać.
Prodiż kupić możesz w necie,
buty, szminkę, to, co chcecie.
Co testament, dziedziczenie
radzą sobie coraz śmielej”

Projekt „O finansach… w bibliotece – 6. edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.