Klub Mam

22 maja 2019 | 13:55

Maj to miesiąc książek i bibliotek, dlatego też książki i zawarte w nich bajki – choć i tak zawsze obecne na Klubie Mam – były tematem przewodnim ostatniego spotkania, na którym gościliśmy naszych małych klubowiczów i ich mamy. Dzieci wysłuchały bajki o bajkach – rymowaną opowieść o tym, co może wydarzyć się gdy spadną na podłogę i się pomieszają („Korowód bajek” W. Drabika).

Rozpoznawały też znane bajki po rekwizytach i bawiły się w „zatrute jabłko”. Były też tańce, zabawa w pociąg i zajęcia kreatywne, a podczas nich samodzielnie zrobione książeczki – o kolorach, ptakach, postaciach bajkowych, Muminkach, lego i układzie słonecznym. Wszystkie są dostępne w naszej bibliotece, ale – uwaga – ze względu na ich pojedyncze egzemplarze, ręczne wykonanie i oryginalność – przeznaczone są tylko do oglądania na miejscu.