Dyskusyjny Klub Książki

W środę 24 kwietnia odbyło się drugie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem dyskusji była powieść angielskiej autorki Louise Walters pt. „Walizka Pani Sinclair” – wzruszająca powieść o sekretach rodzinnych, bratnich duszach i straconych szansach, wypełniona tajemnicami i sekretami.

Fabuła osadzona w czasach współczesnych oraz w burzliwych latach drugiej wojny światowej opowiada o losach dwóch kobiet, próbujących odnaleźć swoje miejsce w zagmatwanym świecie. Klubowiczki uznały książkę za wzruszającą i ciekawą. Podobał im się polski wątek, opisujący bohaterstwo polskich lotników w czasie bitwy o Anglię.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wstąpienia w szeregi Dyskusyjnego Klubu Książki. Czytamy powieści obyczajowe, biografie, reportaże. Nasz Klub kieruje się ważną zasadą mówiącą, że nie trzeba być znawcą literatury, aby móc o niej rozmawiać. Spotkania są otwarte i można do nich dołączyć w każdej chwili. Kolejne spotkanie odbędzie się w czwartek 23 maja o godz. 16:00. Będziemy rozmawiać o książce Sławomira Kopra „Życie artystek w PRL”.  Serdecznie zapraszamy!