Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

11 marca 2019 | 08:44

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie zaprasza wszystkich miłośników książek do udziału w spotkaniach nowo powstającego Dyskusyjnego Klubu Książki (DKK). Pierwsze spotkanie odbędzie się już w czwartek 14 marca 2019 r. o godz. 16.00.

Każdorazowo tematem spotkania jest inna książka. Jej omawianiu towarzyszy otwarta i serdeczna atmosfera, do tego kawa i coś słodkiego. By dołączyć do klubu nie trzeba się zapisywać, nie trzeba prowadzić poważnych dyskusji, ani znać się na literaturze. Wystarczy lubić czytać i rozmawiać o lekturze.

Celem nadrzędnym Klubu jest kreowanie mody na czytanie oraz integracja środowiska lokalnego skupionego wokół biblioteki. Dyskusyjny Klub Książki to również dostęp do najświeższych i najciekawszych pozycji. DKK tworzą czytelnicy w różnym wieku. Łączy ich pasja czytania i poznawania nowych książek. Klubowicze będą spotykać się raz w miesiącu, żeby dyskutować o wcześniej wybranej i przeczytanej pozycji literackiej.

DKK realizowane są w ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki, który promuje czytelnictwo.