Zimowe ptaki

30 stycznia 2019 | 12:53

Jakie ptaki możemy spotkać w Polsce zimą? Czym je dokarmiać? Dlaczego sójki raczej nie zobaczymy w karmniku? Jak wygląda jemiołuszka? Dziś uczniowie klas pierwszych z Zespołu Szkół w Zalewie uczestniczyli w lekcji przyrody, poprowadzonej przez Alinę Rodziewicz z Zespołu Parków Krajobrazowych w Jerzwałdzie.

Pani Alina nie tylko ciekawie opowiadała o zimowych ptakach, ale też za pomocą maskotek zaprezentowała głosy, jakie wydają poszczególne ptaki. Przeczytała też dzieciom wiersz Wandy Chotomskiej „Gawron”, a na zakończenie zajęć – zadawała dzieciom zagadki o ptakach, na które padło dużo prawidłowych odpowiedzi. Zachęcała też dzieci do korzystania z biblioteki i wypożyczania książek, nie tylko o ptakach.