Historia pisma

5 maja 2018 | 11:05

Co to jest pismo? Kiedy powstało? Czym i na czym dawniej pisano? Historia pisma, uznawanego za jeden z największych wynalazków ludzkości, była tematem lekcji bibliotecznej, na którą zaprosiliśmy uczniów kl. I z SP w Zalewie.

Uczestnikom zajęć przybliżyliśmy długą drogę pisma od obrazków w jaskiniach, poprzez hieroglify do współczesnej książki. Przedstawiliśmy najważniejsze i zarazem najciekawsze wiadomości o piśmie klinowym, malowidłach naskalnych oraz średniowiecznych skrybach. A żeby nie opierać się tylko na wiedzy przekazywanej ustnie zaprosiliśmy uczniów do udziału w warsztatach. Za pomocą narzędzi, takich jak gliniane tabliczki, papier czerpany, pióro, atrament i maszyna do pisania próbowaliśmy różnych technik pisania.