Książkowa podróż do Włoch

14 marca 2017 | 12:06

Za nami kolejne spotkanie z cyklu „Książkowe podróże małe i duże”. Tym razem odwiedziliśmy Włochy – kraj słynący z pięknych zabytków, gorącego klimatu, dobrego jedzenia, szybkich samochodów i piłki nożnej. Zajęcia rozpoczęliśmy od szukania przedmiotów związanych z Włochami.

Następnie odnaleźliśmy „włoskiego buta” na mapie oraz wykorzystaliśmy pomidora do zabawy w naukę podstawowych włoskich zwrotów. Podróżując po słonecznej Italii na dłużej zatrzymaliśmy się w Wenecji, gdzie z kartki papieru (bez użycia kleju i nożyczek) złożyliśmy gondolę oraz na Sycylii, gdzie biorąc udział w eksperymencie pełni emocji zobaczyliśmy, jak wygląda wybuch wulkanu. Byliśmy też w Pizie, gdzie z klocków budowaliśmy krzywą wieżę oraz w Mediolanie – światowej stolicy mody. Tu wykorzystując skrawki materiałów i szkice modelek wczuliśmy się w rolę włoskich projektantów mody.

Włoska kuchnia słynie z wyśmienitej pizzy. Nie mogło więc jej zabraknąć na naszym spotkaniu. W tym miejscu składamy podziękowania dla Baru Centrum w Zalewie za pyszną pizzę, dzięki której nasza podróż nabrała wyjątkowego smaku. Serdecznie dziękujemy!

Podczas zajęć korzystaliśmy z następujących pozycji:

Aleksandra i Daniel Mizielińscy „Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata”
„Poznaję świat. Rymowanki o państwach”
Dorota Strzemińska – Więckowiak „Co kraj to obyczaj. Wiersze dla dzieci”