Witajcie w naszej bajce – Teatr Edu Artis w Borecznie

29 grudnia 2016 | 10:07

14 grudnia nasza filia w Borecznie miała zaszczyt gościć artystów z Teatru EDU ARTIS z Krakowa. Zaproszeni  uczniowie z oddziału „0” oraz z klas I, II i III z Zespołu Szkół w Borecznie mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Witajcie w naszej bajce”.

Głównym przesłaniem przedstawienia było zachęcenie do czytania książek. Aktorzy wcielili się w postaci z różnych bajek m.in. Pana Kleksa, Babę Jagę, Tygryska, czy Jasia i Małgosię, które pomieszały się i nikt nie wiedział, kto jest kim i z jakiej bajki pochodzi. Dopiero po wypowiedzeniu magicznego zaklęcia mogły odnaleźć swoje właściwe miejsca w zaczarowanym świecie książek. Dzieci żywiołowo uczestniczyły w prowadzonej inscenizacji i chętnie odpowiadały na zadawane im pytania. W całym przedstawieniu nie zabrakło również scen z humorem, pięknych strojów i dekoracji, a przede wszystkim zadowolenia naszych młodych czytelników.