www.biblioteka-zalewo.pl

Znajdź swoją książkę

Godziny otwarcia

poniedziałek – nieczynne

wtorek~piątek – 9.00 – 17.00

sobota – 8.00 – 15.00

Godziny otwarcia podczas wakacji

poniedziałek – nieczynne

wtorek~piątek – 9.00 – 16.00

sobota – 8.00 – 14.00W poszukiwaniu Kopciuszka

12 czerwca 2014 | 13:47
dodał: admin2

img_0764W piątek 6 czerwca w bibliotece publicznej w Borecznie po raz kolejny odbyło się spotkanie z pierwszakami. Na wstępie nasi mali goście dostali książki – zabawki  dla najmłodszych, które oglądali z dużym zainteresowaniem. Następnie przedstawiliśmy jedną z najstarszych i najbardziej lubianych baśni – „Kopciuszka”.

Skrzynka pełna bajek, czyli teatrzyk obrazkowy Kamishibai okazał się rewelacyjnym sposobem na zaciekawienie dzieci dalszymi losami głównej bohaterki. Kamishibai to technika opowiadania lub czytania bajek, wywodząca się z Japonii, która wykorzystuje kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę, w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści o losach znanej im dziewczynki, z zaciekawieniem czekając na kolejne przygody bohaterki. Po wysłuchaniu bajki wspólnie szukaliśmy naszego Kopciuszka wśród obecnych dziewczynek, które kolejno przymierzały złoty pantofelek zagubiony na balu. W końcowej części programu dzieci wykonały rysunki przedstawiające Kopciuszka i Księcia. Piękne i starannie wykonane prace pozostały w bibliotece jako pamiątka z miłego spotkania.

Comments are closed.