W poszukiwaniu Kopciuszka

img_0764W piątek 6 czerwca w bibliotece publicznej w Borecznie po raz kolejny odbyło się spotkanie z pierwszakami. Na wstępie nasi mali goście dostali książki – zabawki  dla najmłodszych, które oglądali z dużym zainteresowaniem. Następnie przedstawiliśmy jedną z najstarszych i najbardziej lubianych baśni – „Kopciuszka”.

Skrzynka pełna bajek, czyli teatrzyk obrazkowy Kamishibai okazał się rewelacyjnym sposobem na zaciekawienie dzieci dalszymi losami głównej bohaterki. Kamishibai to technika opowiadania lub czytania bajek, wywodząca się z Japonii, która wykorzystuje kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę, w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści o losach znanej im dziewczynki, z zaciekawieniem czekając na kolejne przygody bohaterki. Po wysłuchaniu bajki wspólnie szukaliśmy naszego Kopciuszka wśród obecnych dziewczynek, które kolejno przymierzały złoty pantofelek zagubiony na balu. W końcowej części programu dzieci wykonały rysunki przedstawiające Kopciuszka i Księcia. Piękne i starannie wykonane prace pozostały w bibliotece jako pamiątka z miłego spotkania.