Gminne Dyktando o Pióro Burmistrza Zalewa

OLYMPUS DIGITAL CAMERADnia 29.05.2014 r. w Zespole Szkół w Zalewie odbyła się IV edycja Gminnego Dyktanda „O pióro Burmistrza Zalewa”. Organizatorami konkursu była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie i nauczyciele Zespołu Szkół w Zalewie (p. Elżbieta Mielcarz, p.Jolanta Kacprzyk, p. Wioletta Żołądkiewicz).

W zmaganiach ortograficznych brali udział uczniowie klas IV – VI ze szkół podstawowych i gimnazjum z Gminy Zalewo. Każda szkoła miała prawo zgłosić do konkursu po trzech uczniów z każdej szkoły. W sumie dyktando pisało dwudziestu jeden uczniów.

Gościem honorowym i fundatorem nagrody głównej konkursu ortograficznego był pan Marek Żyliński Burmistrz Zalewa. Fundatorem pozostałych nagród była Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie oraz Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Zalewie.

Nad przebiegiem dyktanda czuwała niezależna komisja w składzie: p. Wioletta Żoładkiewicz (lektor dyktanda), p. Julita Sobolewska, p. Elżbieta Miedzińska, p. Edyta Subotowicz,p. Iwona Jaroszewska – (szkoła podstawowa) i p.Elżbieta Mielcarz ( lektor dyktanda), p. Irena Kupczyńska,p. Jadwiga Goździalska, p. Piotr Przyczyna – (gimnazjum).

Wyniki konkursu:

Szkole Podstawowa

• I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii – Sandra Rawińska  – ZS Boreczno
  • II miejsce – Kinga Szram – ZS Dobrzyki
  • III miejsce – Martyna Kozielec – ZS Dobrzyki

• I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii – Agnieszka Szlachtowicz – ZS Zalewo
  • II miejsce – Alicja Szramowska – ZS Zalewo
  • III miejsce – Kamila Helwak – ZS Dobrzyki

Gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy ich przygotowali do konkursu.