Filia w Borecznie zaprasza

6 listopada 2013 | 15:13

IMG_0443Zapraszamy wszystkich do korzystania z naszej filii w Borecznie. Biblioteka publiczna zajmowała wcześniej wspólne pomieszczenie z biblioteką szkolną. Ponad roku temu biblioteki zostały rozdzielone. Biblioteka publiczna znajduje się obecnie na I piętrze budynku Zespołu Szkół w Borecznie w nowej dobudowanej części.

Biblioteka posiada niezależne wejście z zewnątrz, dzięki temu dostęp do niej mają nie tylko uczniowie szkoły, ale też wszyscy mieszkańcy Boreczna i okolic. Księgozbiór biblioteki liczy blisko 5 tysięcy książek. Są to głównie książki z literatury pięknej dla dzieci i młodzieży oraz lektury dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. W swoich zbiorach biblioteka posiada również literaturę piękną polską i obcą, a także książki naukowe i popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy.

Do dyspozycji użytkowników są dwa stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu. Dla najmłodszych czytelników utworzony natomiast został Kącik Malucha, w którym mogą przeglądać kolorowe książeczki czy rysować kredkami.

Biblioteka otwarta jest w następujących dniach i godzinach:

poniedziałek – od 10.00 do 16.00
wtorek – nieczynne