O misiach z bajek i niedźwiadkach z lasu

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Pluszowego Misia w piątek 16 listopada 2012 r. naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z kl. „O” ze Szkoły Podstawowej z Zalewa wraz z wychowawczynią Marią Wiktorko. Gościem specjalnym spotkania był Krzysztof Słowiński, dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych w Jerzwałdzie.Przeczytał on dzieciom bajkę pt. „Masza i niedźwiedź”. Dzieci z uwagą słuchały o losach sprytnej dziewczynki oraz przyglądały się ilustracjom z książki, wyświetlanym na ekranie.

Pluszowy miś to nie tylko najbardziej znana i lubiana zabawka dzieci, ale też szczególny bohater literacki. Dlatego też uczestnikom spotkania zaprezentowane zostały sławne misie z bajek, wierszy i filmów. Miś to również potoczne określenie niedźwiedzia. Na ten temat  nasz gość specjalny przygotował prezentację multimedialną,  która wzbudziła wśród dzieci duże zainteresowanie.

Tego też dnia „zerówkowicze” przyniosły do biblioteki swoje ukochane pluszaki, które będą przez jakiś czas mieszkać wśród książek na przeznaczonych specjalnie dla nich półkach. Rozstanie z misiami okazało się niezwykle łatwe, gdyż każde dziecko na zakończenie spotkania otrzymało w prezencie od Pana Krzysztofa Słowińskiego pluszowego misia.

W bibliotece zorganizowana została również wystawa książek o misiach i niedźwiadkach.