Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką

13 października 2012 | 13:11

W dniu 9 października 2012 r. w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Zalewie odbyło się spotkanie autorskie. Gościem była Monika Sawicka – znana pisarka i dziennikarka z Łodzi, od wielu lat związana z Morągiem. Autorka książek z działu tzw. „literatury kobiecej”.

Zadebiutowała w 2007 roku książką „Kruchość porcelany”. Później ukazały się jeszcze „Serwantka”, „Demi-sec”, „7 kolorów tęczy” i inne. Oprócz tego Pani Monika jest założycielem Fundacji „Vade-Mecum – chodź ze mną im. Sandry Brędowskiej” wspierającej młode talenty.

Na spotkaniu opowiadała o tym, jak zaczęła pisać, o swoich inspiracjach, bliskich jej osobach oraz o czytelnikach, którzy w listach dzielą się z nią swoimi osobistymi przeżyciami. Pisarka poruszyła też wiele kwestii damsko – męskich oraz opowiadała o swojej najnowszej książce pt. „Gra wstępna”. Dała się poznać jako osoba niezwykle otwarta, ciepła i wrażliwa. Na zakończenie spotkania podarowała naszej bibliotece pięć swoich książek, do wypożyczenia których serdecznie zapraszamy.

Książki Moniki Sawickiej dostępne w naszej bibliotece: „Kruchość porcelany”, „Serwantka”, „Mimo wszystko”, „Kolejność uczuć”, „Demi-sec”, „Szeptem”.