Warsztaty z pierwszej pomocy

29 sierpnia 2012 | 10:32

Każdy z nas może stać się świadkiem wypadku lub nagłego zachorowania. Trudno wówczas zachować „zimną krew” i udzielić pierwszej pomocy, zwłaszcza jeśli chodzi o własne dziecko. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć jak można pomóc.
W Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Zalewie, mamy uczęszczające na spotkania „Piątkowego Klubu Mam”, na jednym ze spotkań wzięły udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie przeprowadzone zostało przez Piotra Stankiewicza, ratownika z podstacji pogotowia ratunkowego w Zalewie.  Uczestniczki spotkania najpierw zapoznały się z teorią, a następnie mogły za pomocą fantoma przećwiczyć, jak prawidłowo ocenić zatrzymanie oddechu i pracy serca, a następnie jak wykonać reanimację, zarówno u dorosłego, jak i u małego dziecka. Mamy dowiedziały się również, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach, takich jak zakrztuszenie czy oparzenie.  Temat spotkania wywołał duże zainteresowanie ze strony mam, dlatego planujemy w przyszłości zorganizować  podobne spotkanie.

Przypominamy, że „Piątkowy Klub Mam” działa w bibliotece już od ponad dwóch lat i jest otwarty dla wszystkich. Spotkania matek i ich małych dzieci odbywają w każdy drugi piątek miesiąca, o godz. 17.00. Najbliższe odbędzie się 14 września. Serdecznie zapraszamy!