Spotkanie z pisarką Wiolettą Piasecką

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie oraz jej filia w Borecznie miały przyjemność gościć pisarkę Wiolettę Piasecką, autorkę ponad 40 bajek i baśni dla dzieci, biografii m.in. Hansa Chritsiana Andersena, sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych. W trzech spotkaniach uczestniczyli uczniowie kl. I – III ze szkół podstawowych w Zalewie i Borecznie.

Niezwykle barwna i żywiołowa autorka opowiedziała dzieciom o swojej pracy zawodowej oraz odsłoniła kilka szczegółów z życia prywatnego, zaprosiła dzieci do udziału w przedstawieniu pluszakowym, w którym zagrali główne role oraz rozdała im dobre wróżby na dalszą, życiową podróż. Były też bajkowe zagadki  oraz konkurs ze znajomości piłki nożnej. Pisarka zapoznała również uczestników ze swoją najnowszą, prawdziwą opowieścią, niezwykle ciepłą i chwytającą za serce pt. „Ignaś. Opowieści patriotyczne”. Jest to opowieść o chłopcu (Ignacym Janie Paderewskim), który marzył o tym, by zostać wielkim człowiekiem i chciał zrobić coś dobrego dla Polski. Jak na prawdziwe spotkanie autorskie przystało, pisarka podpisała wszystkim chętnym dzieciom swoje książki.

Spotkanie w Borecznie