Szkolenie dla bibliotekarzy

11263064_461527137339557_2082914329758206891_nPracownicy naszej biblioteki wzięli udział w szkoleniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Iławie zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie nt. „Nowe zasoby w bibliotekach – gromadzenie i statystyka”.

Spotkanie poprowadziły: Anna Michalkiewicz, kierownik Działu Gromadzenia i Opracowania Zasobów WBP w Olsztynie oraz Joanna Burska, instruktor WBP w Olsztynie z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w zakresie gromadzenia i analizowania danych statystycznych bibliotek publicznych województwa. Program szkolenia obejmował zagadnienia związane z obowiązującymi zasadami gromadzenia nowych zasobów w bibliotekach, danymi statystycznymi związanymi z tymi zasobami oraz ogólnymi podstawami statystyki bibliotecznej. Szkolenie dostarczyło uczestnikom wielu informacji przydatnych w codziennej pracy bibliotekarskiej.