Nowy Dyskusyjny Klub Książki w filii w Borecznie

W naszej bibliotece powstał kolejny Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci. Do ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki, w ramach którego działają DKK, przystąpiła nasza filia w Borecznie. Uczestnikami DKK zostali (we współpracy ze Szkołą Podstawową w Borecznie) uczniowie kl. VI.

 Na pierwszym spotkaniu klubowicze utożsamiali się z bohaterem powieści „Dziennika Cwaniaczka” Jeffa Kinneya – nastolatkiem o imieniu Greg. Jest to zabawna historia o chłopcu, który zmaga się ze szkolną rzeczywistością, a jednocześnie opisuje ją w swoim dzienniku.

„Zgodziłem się z jednego powodu: doszedłem do wniosku, że jak kiedyś będę sławny i bogaty, to nie będzie mi się chciało odpowiadać na durne pytania różnych ludzi przez cały boży dzień. No i ten dziennik może się wtedy przydać”.

Idąc tropem Grega, przygotowaliśmy własne dzienniki, przewodniki z książek z regału bookcrossingowego, ażeby dać im drugie życie. Skorzystaliśmy również z naszego kalendarza adwentowego. Zadaniem do wykonania była nauka w dwóch różnych językach słów: Wesołych Świąt, a więc Merry Christmas, Feliz Navidad! Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!

Moderator DKK: Malwina Jadacka