10 urodziny Klubu Mam

Klub Mam działający przy Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Zalewie świętował dziesiąty rok swojej działalności. Z tej okazji odbyła się uroczystość, na którą licznie przybyły mamy wraz ze swoimi dziećmi. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego otwarcia kącika dziecięcego, w którym od niedawna mieści się nowy domek z półkami na książki, siedziskiem i kolorowymi poduszkami.

Po przecięciu wstęgi w kąciku na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka – ogromna, kartonowa rakieta, którą mamy wspólnymi siłami złożyły, a dzieci pięknie pomalowały farbkami. Zanim przystąpiły do malowania wysłuchały rymowanej, edukacyjnej bajki „O panach Palcach”. Jak na prawdziwe urodziny przystało były też balony, wspólna zabawa i oczywiście pyszny tort.  Na zakończenie urodzinowego spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali prezent: mamy – kubki z logo biblioteki, dzieci – słodycze, książkę i worek – plecak, w którym zmieści się nawet kilka wypożyczonych książeczek.

Klub Mam to miejsce spotkań dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat oraz ich rodziców. Dzieciom proponujemy głośne czytanie bajek i wierszy, zajęcia plastyczne oparte na tekstach literackich oraz zabawę w gronie rówieśników. Rodzice natomiast mają okazję do wspólnych rozmów i wymiany doświadczeń związanych z wychowaniem swoich pociech. W ciągu 10 lat biblioteka zorganizowała  91 spotkań Klubu Mam. Wzięło w nich udział 67 matek i 86 dzieci, którzy łącznie uczestniczyli w zajęciach 1236 razy.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu (w piątek) i są otwarte dla wszystkich. Nie trzeba się zapisywać, żeby wziąć w nich udział. Najbliższe odbędzie się w piątek 13 marca o godz. 16:30. Zapraszamy!