„Godzina dzieci” na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki

Za nami pierwsze w 2020 roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem skupiliśmy się na pełnej czaru i uroku opowieści o sile i sekretach pewnej angielskiej rodziny. Rozmawialiśmy o „Godzinie dzieci” Marcii Willett. To wzruszająca saga rodzinna, pełna życiowego doświadczenia i mądrości, płynących z ust bohaterek tej książki.

Autorka tłumaczy skomplikowane relacje i trudne wybory, których dokonali członkowie rodziny, przedstawia siłę drzemiącą w siostrzanej miłości, porusza temat przemijania, a także samotności dotykającej głównie starsze osoby. Niektóre klubowiczki przyznały, że na początku trudno im było wciągnąć się w fabułę, w której brak porywającej, wartkiej akcji, a teraźniejszość przeplatana jest wspomnieniami dawnych czasów dzieciństwa bohaterów. Większość z nich uznała jednak, że warto przeczytać „Godzinę dzieci”. To lektura idealna na długie zimowe wieczory, urozmaicona barwnymi opisami przyrody urokliwej Kornwalii. Polecamy ją zwłaszcza wielbicielom powieści obyczajowych, zawiłych relacji rodzinnych i wynikających z nich tajemnic.

Następne spotkanie odbędzie się w czwartek 20 lutego o godz. 15:00. Porozmawiamy o książce „Umarłem cztery razy” Julii Nowińskiej. Serdecznie zapraszamy!

DKK to cykliczne, odbywające się raz w miesiącu spotkania, skierowane do wszystkich miłośników literatury. To sposób na spędzenie wolnego czasu, poznania nowych książek i autorów, wymianę myśli, poznania opinii innych osób, a wszystko to przy kawie i w przyjaznej atmosferze. By dołączyć do klubu nie trzeba się zapisywać ani prowadzić poważnych dyskusji. Kierujemy się ważną zasadą mówiącą, że nie trzeba być znawcą literatury, aby móc o niej rozmawiać. Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek i zainteresowania.