Krzysztof Piersa – warsztaty na temat uzależnienia od gier

Zapraszamy rodziców, nauczycieli i młodzież na spotkanie z Krzysztofem Piersą – autorem książki „Komputerowy ćpun”, który sam pokonał uzależnienie od gier i jako ekspert w tej dziedzinie przemierza Polskę wzdłuż i wszerz rozmawiając i tłumacząc jak niezwykła i jednocześnie niebezpieczna potrafi być cyfrowa rozrywka. Przyjdź i posłuchaj – o tym, jak rozpoznać i walczyć z uzależnieniem od cyfrowej rozrywki, o konsekwencjach wielogodzinnego przesiadywania przed monitorem oraz o plusach i minusach korzystania z gier komputerowych.

Krzysztof Piersa – rocznik 90-ty. Autor poradników „Komputerowy ćpun”, „Trener Marzeń” oraz serii fantastycznej „Kosmiczne Bobry”. W ciągu czterech lat odbył 450 spotkań autorskich na terenie całego kraju i cieszy się świetnymi referencjami pośród wielu szkół i bibliotek. Mając wieloletnie doświadczenie z grami komputerowymi, dziennikarstwem gamingowym i esportem, przedstawia wszelkie zjawiska związane z nowoczesnymi technologiami. Wielokrotnie pojawiał się w mediach jako specjalista do spraw uzależnień od gier komputerowych i internetu. Prowadzi on również swój własny kanał na YouTube, gdzie umieszcza vlogi.

„OCD-10” – to nie jest nazwa kolejnej gry komputerowej, ale numer klasyfikacyjny na międzynarodowej liście chorób, za jaką uznano uzależnienie od grania. Może ono wywołać poważne zaburzenia psychiczne, takie jak agresja, wyobcowanie ze środowiska, depresja, a także doprowadzić do licznych dolegliwości fizycznych.

Książka „Komputerowy ćpun” nie jest typowym poradnikiem. Jest jednocześnie historią życia nałogowego gracza, który skończył studia, został dziennikarzem, pozostaje w szczęśliwym związku. Mimo wyobcowania i nałogu wrócił do społeczeństwa, a to niesie pociechę i nadzieję.