Spotkanie DKK w plenerze

Za nami już piąte spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem opuściliśmy mury biblioteki i o przeczytanej książce postanowiliśmy porozmawiać w wakacyjnym i niezwykle klimatycznym plenerze. Korzystając z gościnności Ekomariny spotkaliśmy się nad jeziorem Ewingi. Przedmiotem dyskusji była książka Małgorzaty Gutowskiej – Adamczyk „Kalendarze”, w której przeplatają się wątki teraźniejszego życia autorki oraz dzieciństwa przypadającego na okres PRL. Chociaż były to czasy trudne to autorka wspomina je jako okres radosny i szczęśliwy.

Klubowiczki przyznały, że lekturze towarzyszyły ciepłe odczucia, wzruszenie oraz nostalgia. Czytając „Kalendarze” wracały do wspomnień z własnego dzieciństwa. Książkę polecamy zarówno starszemu pokoleniu, jak i młodszemu, które będzie miało okazję poznać uroki życia tamtego okresu.

Lubisz czytać? Dyskutować o literaturze? Chcesz podzielić się wrażeniami i opinią o przeczytanej książce? Dołącz do nas! Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w spotkaniach. Najbliższe odbędzie się w czwartek 22 sierpnia o godz. 16:00 w Ekomarinie w Zalewie.