Mistrz Ortografii

Dnia 25.05.2018 r. w Zespole Szkół w Zalewie odbyła się VIII Edycja Gminnego Dyktanda o pióro Burmistrza Zalewa. Organizatorami konkursu była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie i nauczyciele Zespołu Szkół w Zalewie.

      W zmaganiach ortograficznych brali udział uczniowie w dwóch grupach wiekowych: młodsza – kl. IV – VI i starsza – kl. VII i gimnazjum z Gminy Zalewo. Każda szkoła miała prawo zgłosić do konkursu po dwóch uczniów z każdej grupy wiekowej. W sumie dyktando pisało szesnastu uczniów.

Gościem honorowym i fundatorem nagrody głównej konkursu ortograficznego był pan Marek Żyliński Burmistrz Zalewa. Fundatorem pozostałych nagród była Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie oraz Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Zalewie. Podczas Gminnego Dyktanda o pióro Burmistrza Zalewa, swoją obecnością zaszczyciła organizatorów oraz uczestników konkursu również Dyrektor Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Zalewo Elżbieta Blonkowska

     Uczestników gminnego dyktanda, w odświętnie udekorowanej czytelni, powitała Joanna Lichacz Dyrektor Zespołu Szkół w Zalewie, która jednocześnie podziękowała uczniom za tak liczny udział w konkursie, wymagającym od nich znakomitej znajomości zasad ortografii oraz nauczycielom z poszczególnych szkół za przygotowanie i zapoznanie dzieci z zawiłościami polskiej ortografii i interpunkcji.

     Tekst dyktand na tegoroczną edycję konkursu ortograficznego przygotowała Wioletta Żołądkiewicz i Iwona Kotowska nauczycielki Zespołu Szkół w Zalewie.

    Nad przebiegiem dyktanda czuwała niezależna komisja w składzie: przewodnicząca komisji – Elżbieta Miedzińska Wicedyrektor Zespołu Szkół w Zalewie, Edyta Subotowicz Kierownik Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Zalewie, nauczyciele poloniści ze szkół Gminy Zalewo – Jadwiga Goździalska (SP w Bartach), Kamila Borkowska (ZS w Borecznie), Elżbieta Mielcarz (ZS w Dobrzykach),Wioletta Żołądkiewicz ,Wiesław Miedziński i Iwona Kotowska (ZS w Zalewie).

    Uczestnicy dyktanda ( pod opieką p. Jolanty Kacprzyk) oczekiwali na wyniki konkursu w czytelni szkolnej, gdzie przygotowano dla nich projekcję filmu fantastyczno-przygodowego w reżyserii Chrisa Columbusa Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej pioruna oraz słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców w Zalewie.

Wyniki konkursu:

Grupa młodsza – ucz. kl. IV – VI

I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii – Kamila Kozubek ZS Zalewo
II miejsce – Anita Kochańska SP Barty
III miejsce – Maja Lipińska ZS Zalewo

Grupa starsza – ucz. kl. VII i Gimnazjum

I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii – Maria Chiara Piras ZS Zalewo
II miejsce – Kaja Makar ZS Boreczno
III miejsce – Aleksandra Młyńska ZS Zalewo

Relacja ze strony internetowej Zespołu Szkół w Zalewie. Więcej zdjęć na http://zszalewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=363#gallery/363