Mistrz Ortografii

Dnia 12.05.2017 r. w Zespole Szkół w Zalewie odbyła się VII Edycja Gminnego Dyktanda o pióro Burmistrza Zalewa. Organizatorami konkursu była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie i nauczyciele Zespołu Szkół w Zalewie. W zmaganiach ortograficznych brali udział uczniowie klas IV – VI ze szkół podstawowych i gimnazjum z Gminy Zalewo. Każda szkoła miała prawo zgłosić do konkursu po trzech uczniów z każdej szkoły. W sumie dyktando pisało dwudziestu jeden uczniów.

Uczestników gminnego dyktanda, w odświętnie udekorowanej czytelni, powitała Joanna Lichacz Dyrektor Zespołu Szkół w Zalewie, która jednocześnie podziękowała uczniom  za  tak liczny udział w konkursie, wymagającym od nich znakomitej znajomości zasad ortografii, za podejmowanie trudu zapoznania się z zawiłościami polskiej ortografii i interpunkcji.

Gościem honorowym i fundatorem nagrody głównej konkursu ortograficznego był  Marek Żyliński Burmistrz Zalewa. Fundatorem pozostałych nagród była Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie oraz Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Zalewie. Podczas Gminnego Dyktanda o pióro Burmistrza Zalewa, swoją obecnością zaszczyciła organizatorów oraz uczestników konkursu również  Grażyna Pełka Dyrektor Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Zalewo.

Nad przebiegiem dyktanda czuwała niezależna  komisja w składzie: Elżbieta Miedzińska – przewodnicząca komisji i lektor dyktanda w gimnazjum, poloniści – Iwona Kotowska, Natalia Semeniuk, i Irena Kupczyńska – pracownik MGBP w Zalewie. W szkole podstawowej lektorem dyktanda była Wioletta Żołądkiewicz,  poloniści – Jadwiga Goździalska, Piotr Przyczyna, Wiesław Miedziński i Edyta Subotowicz – Kierownik MGBP w Zalewie.

Uczestnicy dyktanda (pod opieką Jolanty Kacprzyk) oczekiwali na wyniki konkursu w czytelni szkolnej, gdzie przygotowano dla nich projekcję filmu pt. „Marsjanin” oraz słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców w Zalewie.

 

Wyniki  konkursu:

Szkoła Podstawowa

  • I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii – Aleksandra Młyńska – ZS Zalewo
  • II miejsce –Zuzanna Mędrzycka – SP Barty
  • III miejsce – Oliwia Mielcarz – ZS Zalewo

 

Gimnazjum

  • I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii – Sandra Rawińska – ZS Boreczno
  • II miejsce Kinga Szram – ZS Dobrzyki
  • III miejsce –Maria Chiara Piras – ZS ZalewoRelacja napisana przez: Jolanta Kacprzyk